www.ciftlikdostu.com ' a Hoşgeldiniz !!!

Menü

Gizlilik ve Güvenlik

Yapmanız Gereken Altın Kurallar
 
Güvenilirliğine inandığınız e-ticaret sitelerinden alışveriş yapın.
 
Alışverişinizin kaydını tutun, e-postaları saklayın.
 
Alışverişten önce teslimat ve iptal/iade/değişim koşullarını okuyun.
 
Sorularınız için telefon numaralarını veya e-posta adreslerini kaydedin.
 
Cihazlarınızda mutlaka güncel bir virüs programı kullanın.
 
Harf ve rakamlardan oluşan bir şifre belirleyin. Şifrenizi belirli sürelerde güncelleyin.
 
Bankanızın kartınız ile alakalı acil durumlarda size ulaşabilmesi adına sistemlerinde kayıtlı olan cep telefonu ve e-posta bilgilerinizin her zaman güncel olmasına dikkat edin.
 
Yapmamanız Gereken Altın Kurallar
 
Tanımadığınız kişilerden gelen e-postaları veya Facebook hesabınıza gelen mesajları açmayın.
 
Bilmediğiniz USB ve benzeri cihazları bilgisayarınızda kullanmayın.
 
Şifre bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın, bir yere kaydetmeyin.
 
Kart bilgilerinizi, telefonunuza gelen SMS kodları, sitelere ait bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın. Kredi kartınızı birine teslim etmeyin.
 
Kişisel/kart bilgilerinizi girmeniz için herhangi bir siteye yönlendiren e-posta ya da SMS’ler alıyorsanız, kesinlikle itibar etmeyin.
 
Herkese açık kablosuz ağlardan veya ortak bilgisayarların bulunduğu ortamlarda alışveriş yapmayın.
 
Dikkat Etmeniz Gereken Öneriler
 
Alışveriş yaptığınızı sitenin ödeme aşamasında link kısmının http’den https’ye dönüştüğüne dikkat edin.
 
Kullandığınız teknolojik cihazlara uygulama indirmeden önce mutlaka bilgi alın.
 
Çeşitli bahanelerle kredi kartı bilgisi veya kişisel bilgilerinizi almaya çalışan sahte çağrı merkezi aramalarına karşı dikkatli olun.
 
Bankaların kurumsal numaralarına benzetilerek sizi arayıp kendilerini avukat, polis, savcı, bankacı, sigortacı gibi tanıtan kişilere karşı dikkatli olun.
 
Cep telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamaları mutlaka resmi uygulama mağazalarından (Google Play, Apple Store gibi) indirin. Resmi olmayan alanlardan indirilen programlar telefonunuza virüs bulaştırabilir ve telefon rehberiniz, size gelen SMS'ler ve bankacılık bilgileriniz ele geçirilebilir. Çiftlik Mağazam güvenli alışveriş için nasıl önlemler alıyor?
 
Kredi Kartı ve Ödeme
 
Kredi kartı bilgilerinizden hiçbir bilgi Çiftlik Dostu bünyesinde saklanmamaktadır.
 
Ödeme ekranları ile bankalar arasındaki kredi kartı bilgisinin de dâhil olduğu veri alışverişi, tamamen kriptolamış bir trafik ile iletiliyor.
 
Kredi kartıyla yaptığınız alışverişlerde kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada, güvenliğiniz için son teknolojiler kullanılıyor. Her tarayıcının altında bulunan anahtar, buna işarettir.
 
Kullanıcılara kredi kartı, bankamatik ve sanal kartlarla birlikte hızlı ve güvenli ödeme yapmaları sağlanıyor.
 
Kullanıcılar, bankaların güvenli ödeme altyapısı “3D Secure Sistemi”ni kullanabiliyor.
 
Çiftlik Mağazam, kullanıcılarından sms, telefon, e-posta vb. yollarla kredi kartı ve şifre bilgilerini kesinlikle talep etmez.
 
Sahtecilik
 
Çiftlik Dostu’nun, kullandığı yazılımlar ve Türkiye çapında kendini ispatlamış Kurumsal yazılım firmalarıdır. Bu Firmalar yazılımlarında yüksek koruma ve güvenlik sistemleri alışverişlerde oluşabilecek sahteciliğe karşı hem kullanıcılarını hem de kendisini koruma altına alıyor.
 
Kullanılan sahtecilik filtreleri ile beraber sitenin bünyesinde barındırdığı “Fraud Birimi” sayesinde yapılan ödemeler güvenlik kontrollerinden geçiriliyor. Bu sayede sahtecilik minimum seviyeye indiriliyor ve mağduriyetler gideriliyor.
 
Destek
 
Çiftlik Dostu'nun, kullanıcılarına daha iyi ve daha hızlı hizmet verebilmek için kurduğu bir Çağrı Merkezi bulunuyor. Kullanıcılar +90 (286) 214 24 24 no'lu telefona hafta içi 5 gün 09:00- 18:30 arasında Cumartesi günü 09:00- 14:00 saatleri arasında kesintisiz olarak telefonla kolay ve hızlı bir şekilde istedikleri konu hakkında bu merkeze soru sorabilirler. Ayrıca destek@ciftlikdostu.com E-Posta adresine ticket( soru etiketi ) oluşturabilirler.
 
Çiftlik Dostu’na yeni üye olacak kullanıcılara, şifre güvenliği için kolay tahmin edilebilen veya kırılabilen şifreleri seçmemeleri için gerekli sistem ayarları ve uyarıları yapılıyor.